Sıkça Sorulan Sorular

Şebeke suları şehir arıtma tesislerinden çıktıktan sonra ağır metal, patojen ve mikroorganizmalara maruz kalabilir. Ayrıca içerisinde bulunan klor suyun tadını etkiler. CASPER ile suyu ağır metallerden arındırıp, birinci kalitede içme suyu elde edersiniz; suyunuzu taze ve temiz bir şekilde içersiniz.
Su arıtma sistemlerinde bağlantı şebeke ağından ( tezgah altınızdaki ilgili alan vb) hat alınarak yapılmaktadır. Şebekeden gelen su otomatik olarak filtrelerden geçmekte, arıtılmakta ve cihazının tankına dolmaktadır.
Temiz suyu elde etmek için en güvenilir yöntem olan Ters Ozmoz, şebeke suyunda bulunması muhtemel kimyasal, fiziksel ve mikrobiyolojik kirlilik unsurlarını uzaklaştırabilen bir filtrasyon sistemidir.
CASPER su arıtma sisteminin sahip olduğu sertifikalara Kalite Belgelerimiz sayfasından ulaşabilirsiniz.
CASPER su arıtma sistemlerimiz mutfak tezgahı altında size rahatsızlık vermeden çok az yerinizi kaplamaktadır.
Hayır,su arıtma cihazımız, minerallerin tamamını dışarı atmamaktadır. Minerallerin tamamı dışarı atılmış olsaydı, arıtma cihazından saf su içirmiş olurduk. Vücudumuz ihtiyacı olan minerallerin %90’ını besinlerden alabilmektedir. Eğer vücudumuzun ihtiyacı olan mineralleri sudan karşılamak istersek, günde 1 ton su ya da 100 Lt portakal suyu içmemiz gerekmektedir. Demir ya da kalsiyum gibi minerallerin eksikliğinden şikayet ederek doktora gittiğimizde, doktorlar ‘Bol miktarda su için’ tavsiyesinde bulunmak yerine, gıda takviyesi ya da o minerallerin bol olduğu besinleri genellikle önermektedirler.
CASPER su arıtma sistemimizin filtreleri 12 ayda bir teknik ekibimiz tarafından kontrol edilerek gerekli olan filtrelerin değişimi sağlanmaktadır. Müşterilerimiz CASPER veritabanına kayıtlıdır. Filtre değişim ve bakım zamanı gelen müşterilerimiz merkezimizce aranarak bilgilendirilmektedir.
Tüm cihazlarımız 2 yıllık garanti kapsamında satılmaktadır.
Su arıtma sisteminizi yeni evinize taşıyabilirsiniz. Taşınmadan 1-2 gün önce bizi arayarak randevu talep edebilirsiniz. Teknik ekibimiz ürününüzü taşıyarak montajını gerçekleştirecektir.
Su arıtma sistemlerimiz şebeke sularında 3-5 bar su basıncı ile elektrik ihtiyacı duymaksızın çalışabilir. Daha düşük basınçlardaki şebeke sularında ise elektrikli cihazlarımıza ihitiyaç duyulabilir.
Atık su miktarı giriş şebeke suyu tds değerine göre değişkenlik göstermektedir.En az 1/1 oranında en fazla ise 1/3 oranında değişmektedir.
Casper suyunun PH’ı şebeke suyunuza göre değişkenlik göstermektedir. Genellikle şebeke sularının PH’ı 7 ile 8,5 arasında değişmektedir. Aquatime suyu da şebeke suyu PH’ından 0,5 değer aşağıda olabilmektedir.
Filtre değişim ücreti olarak ilk yıl 150 TL İkinci yıl ise 250 TL alınmamaktadır.
Bakım ve filtre değişim süreleri ürün seçeneklerine göre değişim göstermektedir. Ürün ve ürünlerimiz için 12 ayda 1 filtre değişimi yapılırken, cihaz bakım ve sterilizasyon işlemleri de gerçekleştirilmektedir.Filtre değişim zamanları Casper tarafından takip edilir; size uygun olan gün ve saat diliminde teknik servis uzmanımız tarafından ziyaret edilerek bakım ve filtre değişikliği gerçekleştirilir.
Sözleşme süresi boyunca üründen kaynaklı sebeplerden oluşan servis işlemlerinden herhangi bir ücret talep edilmez. Ancak müşteri kaynaklı servis işlemlerinde 50 TL işlem ücreti alınmaktadır. (malzemeler dahil değildir)
Ödemelerin gecikmesi durumunda aylık %1,5 gecikme faizi uygulanır.
Satın alma işlemleri 12 ay 24 ay ve 36 aylık opsiyonları kapsamaktadır.
Kurulum ücreti bir defaya mahsus 100 TL ücret alınmaktadır.